1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-06, 15:14   Temat: Rak trzustki
joan41 napisał/a:
Odmówiono dziś tacie wydania karty dilo, z uwagi na brak potwierdzenia nowotworu w badaniu histo-pat,
Cytat "Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego jest nieodłączną częścią szybkiej terapii onkologicznej. Ma na celu ułatwienie pacjentowi z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą poruszanie się w nowym systemie opieki medycznej – pełni rolę skierowania, które umożliwia rozpoczęcie leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej."

Ja bym jeszcze raz domagała się wydania karty.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2017-03-06, 15:18 ]
Kartę może wydawać nawet lekarz podstawowej opieki zdrowotnej jeśli będzie podejrzewał u pacjenta nowotwór złośliwy.
  Temat: Rak trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-03, 22:06   Temat: Rak trzustki
joan41 napisał/a:
Zdaniem lekarzy guz jest nieoperacyjny.
Tak też napisano w epikryzie. Dlatego zastanawiam się w jakim celu ta operacja? Prawdopodobnie jedynie w celu pobrania dodatkowego wycinka do badań histopatologicznych jak napisała marzena66
joan41 napisał/a:
Czy taki wynik jest lepszy niż rak trzustki, czy nie w tych parametrach ?
Ciążko tu oceniać co jest "lepsze". Zarówno rak trzustki jak i nowotwory wtórne (tzn przerzutowe więc automatycznie stadium zaawansowane) nie mają optymistycznych rokowań. Przykro mi.
joan41 napisał/a:
Na chwilę obecną lekarze mówią o potrzebie wzmocnienia, co może być trudne lub czasochłonne, a wydaje mi się, ze czas jest ważny w tym przypadku.
Napewno jest konieczne wzmocnienie taty. Może ten czas wykorzystać na dodatkową konsultację u innego lekarza lub w innym ośrodku?. Możecie to zrobić sami bez ciągania taty.

Pozdrawiam serecznie
  Temat: Rak trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-03, 21:23   Temat: Rak trzustki
joan41 w badaniach TK stwierdzono już guz na przejściu żołądkowo - dwunastniczym - w opisie TU (tumor)
joan41 napisał/a:
stwierdzając śródoperacyjny nieopracyjny guz trzustki i niedrożnosc dwunastnicy.
W czasie operacji to się potwierdziło, guz zamykał światło przejścia, dlatego wykonano zespolenie omijające żołądkowo - jelitowe i pobrano wycinki do badań histopatologicznych.
joan41 napisał/a:
Fragment normotypowego miąższu trzustki bez zmian nowotworowych oraz zapalnych.
Pierwszym podejrzeniem był rak trzustki toteż badania poszły w tym kierunku. Wynik badań histopatologicznych nie potwierdził tego raka.
joan41 napisał/a:
rozpoznanie zasadnicze: Wtórny nowotwór złośliwy innych określonych umiejscowień.
Opis rozpoznania: guz przejścia żołądkowo - dwunastniczego
Po wykluczeniu raka trzustki znaleziony guz określono jako nowotwór wtórny czyli przerzutowy. Miejsce pierwotne nowotworu jest narazie nieokreślone.
joan41 napisał/a:
Czy faktycznie jedyną metodą jest znów otworzenie Taty, bardzo osłabionego i niedającego się do operacji, aby podjąć kolejne kroki ?
Nie wiem czy to jedyna możliwość marzena66 napisała już że mogą być rozważone i inne metody. Trzeba skonsultować z lekarzem prowadzącym, ale nie sądzę by tatę osłabionego już jedną operacją będą natychmiast znowu operować.
joan41 napisał/a:
Czy bez ponownych badań można podjąć kolejne kroki onkologiczne ?
Nie można bo nie jest określony typ nowotworu. Tym samym nie jest możliwe zastosowanie odpowiedniego typu leczenia. Musicie koniecznie omówić z lekarzem dalszy tok postępowania.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-28, 12:55   Temat: Rak trzustki
joan41
joan41 napisał/a:
Wczoraj tacie podano kleik, dziś już włączono pokarmy stałe (napisałabym dieta, ale nie wiem czy szynka i pomidor ze skórą się do niej zaliczają).
Dieta kleikowa to rozumiem bo to o ile się orientuje jest standard w leczeniu trzustki.
Szynka pomidor ze sórką? Na mój rozum to chyba pomylono pokoje to nie ten film... Nie jestem dietetykiem ale ja widzę dietę pooperacyjnę w takim wypadku jednak inaczej.
Dieta kleikowa, powinna być stopniowo wzmacniana o chude mleko, twarożek etc. Potem powoli potrawy z diety lekkostrawnej z ograniczeniem tłuszczu, twardego błonnika, pieczywo białe, wyjątkowo graham, makaron drobny, warzywa i owoce bez skóry, duszone albo gotowane. Mięsa lekkostrawne (gotowany chudy drób i ryby) wszystko żeby nie przeciążać przewodu pokarmowego.
Cytat:
Lekarze bagatelizują.
Uważam że trzeba naciskać na zmianę żywienia. Nie poddawajcie się. Tato źle się czuje i to już jest wystarczająca podstawa by działać.

Czy tato ma zalecone jakieś leki np enzymy wspomagające trawienie?

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-22, 19:11   Temat: Rak trzustki
joan41 a z jakiego powodu tata miał operację?
Cytat:
zy możecie wskazać o które sprawy powinnam się pytać w pierwszej kolejności
Myślę że napewno o szczegóły operacji, gdzie był guz, jaki duży, czy stwierdzono nacieki na inne narządy, może przerzuty, co i ile usunięto, czy pobrano próbki do badań histopatologicznych, jaka jest diagnoza na dzień dzisiejszy i jakie będzie dalsze leczenie - chemia, radioterapii może coś innego.
Więcej nie przychodzi mi do głowy. Myślę że jeszcze może ktoś ci tu więcej napisze - o jakiś ważniejszych szczegółach.
No i zapytaj oczywiście o zdrowie taty i w jakim stanie się znajduje ;) .
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group